team

portfolio

Orange Polska – Katowice

Idea

Biuro Orange Polska w Katowicach to wnętrza, które opowiadają o stolicy aglomeracji, poprzez odniesienia do historii, architektury oraz tożsamości kulturowej regionu. Projekt został bardzo mocno osadzony lokalnie, dzięki czemu pracownicy z łatwością odnajdą elementy im bliskie, kreujące pozytywny odbiór i atmosferę biura.

International Property Awards 2021-2022

Oryginalność i autentyczność zaprojektowanej przestrzeni została doceniona na arenie międzynarodowej, zdobywając I nagrodę w konkursie International Property Awards 2021-2022 w kategorii Office Interior for Poland.


Tematem przewodnim projektu są trzy oblicza Śląska: robotnicze, modernistycznie oraz nowoczesne – każde budujące odmienny klimat i zamknięte na osobnym piętrze budynku. We wnętrzach odnajdziemy elementy inspirowane lokalną architekturą, sztuką i rzemiosłem. W realizacji wykorzystano typowe dla regionu materiały, surowce, faktury i kolory. Cała przestrzeń dedykowana jest wyłącznie dla pracowników, stąd w biurze nie znajdziemy typowej recepcji. Oprócz sal przeznaczonych do prezentacji i szkoleń, ważną rolę odgrywają otwarte strefy brainstorm’owe, spotkań, relaksu, a także charakterystyczne kantyny, które na każdej kondygnacji pełnią rolę elementu centralnego, spajającego całość założenia

ProjektWykonawczy
Datastyczeń 2021
KlientOrange Polska